Miarka Hydroksyzyny dla niemowlaka

Witam serdecznie. Na państwa widnieje tabela z dawkowaniem hydroksyzyny. Podana jest również miarka dla 6tyg-1rż dziecka. Mam pytanie jak dlugo można podawać 2 miesiecznemu dziecku syrop. Chodzi o nadmierną pobudliwosc i brak snu. Wszystkie badania ma prawidłowe.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie powinno się stosować hydroksyzyny u dziecka w tym wieku.

Lek. Paweł Baljon

Producent preparatu zaleca aby minimalny wiek dziecka był nie mniejszy niż 12 miesięcy. Zgłosiłem także błąd w artykule do moderatora naszego serwisu.