Miąższ płucny nieco rozedmowo przejaśniony z pogrubieniem opłucnej szczytów
Mam wyniki RTG klatkiklatka piersiowa wdechowo ustawiona.Miąższ płucny nieco rozedmowo przejasniony z pogrubieniem opłucnej szczytów,drobnymi guzkami podobojczykowo po stronie lewej,smżkami zwłóknien i zwapnieniami przywnękowo.Rysunek oskrzelowy pogrubiały.Sylwetka sercaL-komorowa.Aorta miażdzycowa.Zarys prawej kopuly przepony zatarty.Zatoki przeponowe wolne.Jak mozna tłumaczyc ten wynik.

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, wynik ten może być wynikiem zmian zapalnych, które toczyły się w organizmie. Wynik trzeba interpretować w oparciu o objawy kliniczne oraz poprzednie wyniki badań. Pozdrawiam