Miesiączka i krwawienia po poronieniu
Witam! Proszę odpowiedź na moje pytanie. 09.11.10 minie 5 tygodni od poronienia plamienie na zmianę z krwawieniem miałam około 10 dni, byłam na kontroli wszystko w porządku, ale dr nie robił USG. Teraz dostałam w ciągu dnia plamienie trwało 3 godziny i już dalej nic. Więc moje pytanie brzmi, czy to zapowiada miesiączkę? Czy może jakieś powikłania? Z góry dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam!
Jeżeli poronienie nie zakończyło się zabiegiem łyżeczkowania, to powinna Pani co najmniej kontrolować poziom hormonu bHCG, który w przeciągu miesiąca powinien spaść do zera. Pierwsza miesiączka po poronieniu powinna się pojawić w 4-6 tygodni po zakończeniu krwawienia, ale może to nastąpić nieco wcześniej. Plamienie mogło być spowodowane przez bardzo wiele czynników, poczynając od przejściowych zaburzeń hormonalnych a na nadżerce czy polipie szyjki macicy kończąc. Jeżeli cykl się Pani wkrótce nie unormuje, może się Pani udać do lekarza ginekologa na kontrolę.
Pozdrawiam serdecznie!