Miesiączka w połowie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam niedawno zaczelam brać tabletki antyk.pierwszy raz w życiu,mam 27 lat.wybralam juz cale opakowanie przez okres 3 miesięcy,W tym czasie dostawalam okres co miesiąc lecz nie w przerwie 7 dniowej tylko w połowie brania tabletek.I tak za każdym razem.Czy to normalne?może mam jakas infekcje?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przez pierwsze miesiące po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej może dochodzić do krwawień śródcyklicznych. Niemniej jednak jeśli nie występowało u Pani krwawienie z odstawienia po skończonym każdym opakowaniu tabletek, wskazana jest konsultacja z lekarzem ginekologiem.