Mięśniaki macicy, niewydolność oddechowa i obniżony hematokryt

Dobry wieczór. Kilka tygodni temu zdiagnozowano u mnie mięśniaki, jeden duży 6x4cm. Rok temu rozpoznano u mnie niewymierność oddechową. Z tym że na ogół czuję się dobrze i tylko raz na jakiś czas odczuwam to nierówne bicie serca (bije mi szybciej serce, pocę się, suchość w ustach) . Z ostatniej morfologi wynika, że mam nieznacznie obniżony hematokryt 36,5 (norma podobno 37-47). Czy te dolegliwości mogą się łączyć ? W jakim kierunku powinna iść ewentualna dalsza diagnostyka.

Witam,
Trochę niespójnych informacji Pani przedstawiła. Albo ma Pani niewydolność oddechową czyli problemy z oddychaniem albo niemiarowość akcji serca i stąd nierówny rytm. Hematokryt nie ma z tym nic wspólnego. Mięśniak jest i w porozumieniu z ginekologiem należy rozważyć kwestię jego usunięcia. Diagnostykę prowadziłbym raczej w kierunku zaburzeń pracy serca - stąd mogą być dolegliwości opisane przez Panią