Mieszana echogeniczność trzustki bez zmian ogniskowych

Witam, o czym świadczy mieszana echogeniczność trzustki bez zmian ogniskowych? Czy jest to zmiana świadcząca o rozpoczynających sięprocesach zwapnieniowych albo rakowych????czy jest to podstawa do zrobienie TK?

Lek. Katarzyna Szymczak

Obraz usg powinien być rozpatrywany łacznie z objawami oraz wynikami pozostałych badań, mieszana echogeniczność może świadczyć o procesie zapalnym toczącym sie z trzustce.
Pozdrawiam