Migające plamy ponad polem widzenia od czwartej doby po witrektomii

2 tygodnie temu miałem witrektomię - odwarstwienie siatkówki. Usunięto zaćmę i dokonano wszczepu soczewki oraz wypełniono olejem silik. Wizyta kontrolna - siatkówka dobrze przyłożona, wszystko OK. Od 4-tej doby po operacji widzę okresowo migające plamy w okolicy lewej, górnej części, ponad polem widzenia. Przy czym, kiedy leżę na prawym boku, objawy ustępują, a na lewym - nasilają się. Okulista wykluczył przyczynę oczną, a neurolog nie znajduje innej - brak innych objawów. Gdzie szukać pomocy?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę ponownie udać się do lekarza okulisty, po ponownym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.