Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów a odchudzanie

Witam, Mam 16 lat i choruje na MIZS (Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów). Leczę się biologicznie, lekami immunosupresyjnymi oraz sterydami. Mam 165 wzrostu i ważę 60 kg. Moje pytanie jest następujące czy mogę w jakiś zdrowy i bezpieczny sposób schudnąć?
16 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Twoje BMI wynosi 22. Oznacza to jak najbardziej prawidłową masę ciała w stosunku do wzrostu. Nie ma zatem takiej potrzeby, byś się odchudzała. Pamiętaj jednak o zasadach zdrowego odżywiania oraz systematycznej aktywności fizycznej, co bez wątpienia pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie.