Moim problemem są grube uda

Witam, Mój wzrost to 159,5 cm, mam 15 lat i ważę 53 kg. Moim problemem są grube uda. Strasznie mi się nie podobają, mają w obwodzie ok. 55 cm. Chciałabym, że by były szczuplejsze. Co możesz mi poradzić. Na co dzień chodzę do szkoły, ćwiczę na WF-ie, ale nie mam pojęcia jak mogę zmniejszyć obwód ud. Jem normalnie, ale ostatni posiłek jem ok. 18 i później już nie.

Witaj,

Twoje aktualne BMI (20,7) na siatkach centylowych znajduje się nieznacznie powyżej 50 centyla, co oznacza, że Twoja waga mieści się w normie. Jeżeli chodzi o wyszczuplenie poszczególnych partii ciała to najbardziej pomocne są ćwiczenia. Na temat tego, jak wyszczuplić uda cenne wskazówki znajdzie w załączonym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-szczuple-uda

Oprócz zwiększenia dawki ruchu bardzo ważne jest też żebyś odżywiała się zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Jedz 5 razy dziennie, średnio co 3 godziny. Koniecznie jedz śniadanie. Wybieraj produkty zgodnie z piramidą zdrowego żywienia. Wyeliminuj ze swojej diety produkty, które dostarczają tzw. puste kalorie: fast food, chipsy, słodycze, słodzone napoje gazowane. Pij dużo wody, minimum 1,5 l dziennie.

Pozdrawiam Cię serdecznie