Morfologia krwi 22-latki a kłucie w klatce piersiowej

Witam. Ostatnio robiłam morfologię krwi, PLT wyszło 398, przy normie 150-350, a odczyn Biernackiego wynosi 11, przy normie <12. O czym to może świadczyć? Od jakiegoś czasu kłuje mnie w klatce piersiowej, czy to może mieć jakiś związek z wynikiem?

Witam! Płytki są nieco podwyższone, ale to nic groźnego. W przyszłości robiąc morfologię może Pani porównać wynik, czy tendencja do wyższego poziomu płytek się utrzymuje. Taki zawyżony poziom może być związany np. z infekcją wirusową. OB jest prawidłowe. Wyniki nie wydają się mieć żadnego związku z Pani dolegliwością. Dodam jeszcze, że kłucia w klatce piersiowej, choć czasem niepokojące, są zwykle zupełnie niegroźne. Są one zwykle pochodzenia nerwowego lub z układu kostno-mięśniowego, nie mają związku z chorobami serca.