Mówienie o byłym narzeczonym przy obecnym partnerze

Witam, weszlam w nowy zwiazek, ale zauwazam ze duzo mowie o bylym nerzeczonym przy obecnym partnerze, jak sobie z tym poradzic ? Nie chce zbyt czesto wspominac o bylym przy nowym chlopaku, niestety czesto jeszcze porownuje ich, najbardziej po stosunku bo niestety puki co z bylym partnerem bylo mi lepiej w lozku. chcialabym unikac takich sytuacji, mimo tego ze obecny chlopak wie ze jest duzo lepsze od bylego.

Warto się przyjrzeć, czy rzeczywiście Pani uczucie do byłego chłopaka wygasło i czy jest Pani gotowa na nowy związek? Inaczej mówiąc czy jest Pani zaangażowana w relacje "tu i teraz" czy raczej emocjonalnie jest Pani "tam i wtedy". Jeśli obecna relacja stanowi raczej wypełnienie pustki niż rzeczywiste zaangażowanie i bliskość, warto przemyśleć, czy ma to sens na dłuższą metę?

Dobry wieczór,
Nie wspomina Pani jak bardzo świeże są zmiany w Pani życiu. Jednak to naturalne, iż zauważa Pani kontrakt między jednym i drugim Partnerem. Każdy związek jest swego rodzaju inwestycją- ma swoje mocne i słabe strony. Pomyślałam, że wciąż zachodzi w Pani proces decyzyjny, refleksja nad słusznością podjętej decyzji.
Warto być tu i teraz, nie zostawać jedną nogą w przeszłości. Zapewne każdy z Pani Partnerów był w czymś lepszy i gorszy. Zamiast szukać kontrastu między nimi, proszę skoncentrować się wyłącznie na aktualnej relacji: na tym, co Pani z niej czerpie, co może dołożyć a co chciałaby zmienić. To tą relację warto pielęgnować i kreować.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska