Możliwość menopauzy u 24-latki

Witam ostatnia miesiaczke mialam 18 marca . Wykonalam badanie fsh 77 estradiol 9,12 mam 24 lata. Lekarz uznal ze to menopauza. Mozliwe ze w tak mlodym wieku przekwitnac?

Dzień dobry!

Tak, jest możliwa tzw. menopauza przedwczesna, kiedy pojawia się przed 40 rokiem życia. Niekiedy rozpoczyna się także u kobiet jeszcze młodszych. Nie każde zaburzenia hormonalne są jednak równoznaczne z menopauzą. Konieczne jest kontynuowanie diagnostyki ginekologicznej i endokrynologicznej oraz podjęcie leczenia.

Pozdrawiam!