Możliwość podania leków uspokajających dla 6-miesięcznej córki, która ząbkuje

Witam mam 6 miesięczną córeczkę ząbkuje i jest strasznie niespokojna płaczliwa w nocy nie śpi czy są jakieś leki uspokajające żeby było można podać

Lek. Marta Gryszkiewicz

Żartuje Pani, prawda? Leki uspakajające dla 6-ciomiesięcznego dziecka? Można doraźnie dziecku podać paracetamol w czopku - dawka dla niemowlaka, adekwatna do wagi dziecka. Dodatkowo można stosować żele z lidokainą - wmasowując preparat w dziąsło w miejscu wyżynającego się zęba.