Możliwość wyleczenia torbieli tarczycy

Z dnia na dzień wyczułam zgrubienie na szyi - okazało się że jest to torbiel tarczycy o wymiarach 2*7 na 2*2 cm. Czy tak duża torbiel można wyleczyć poprzez zciągnięcie płynu czy konieczne jest usuniecie calego plata - tak jak zaleca endokrynolog?

Jeśli ścianki torbieli są cienkie a jej zawarość nie jest gęsta można podczas biopsji odciągnąć sporo płynu i torbiel zmniejsza się. Przy grubych ścianach i gęstym koloidzie wypełniających torbiel zwykle konieczne jest leczenie operacyjne.