Możliwość wystąpienia zrostów po usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam, trochę ponad miesiąc temu miałam operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Wyrostek był zdiagnozowany szybko więc został wycięty w stanie zapalnym, zaognionym. Operacja przebiegła pomyślnie, bez powikłań. Blizna jest mała (ok. 5cm) i goi się prawidłowo. Wiem, że zrosty są po każdej operacji natomiast czy po takiej jest możliwość wystąpienia u mnie dużych tych zrostów i niedrożność jelit? Czy każdego to spotyka? Pozdrawiam.

Nie ma reguł na wystąpienie zrostów po jakiejkolwiek ingerencji w jamie brzusznej !!! Statystycznie-im operacja miała mniejszy zasięg i przebiegała w stanie mniejszego stanu zapalnego jamy otrzewnowej-ryzyko wystąpienia zrostów jest mniejsze , ale na to nigdy nie ma ŻADNEJ gwarancji!!! zż