Możliwość zapalenia płuc bez zmian w RTG u 2-latka

U mojego 2-letnego syna lekarka stwierdziła osłuchowo zapalenie płuc. Syn miał temperaturę do 37stopni, apetyt, katar, mokry kaszel i czasami trochę świszczał przy oddychaniu. Ze względu, że około 2 miesiące temu też miał stwierdzone osłuchowo zapalenie płuc poprosiłam o rtg. Zdjęcie RTG nie wykazało zmian w płucach. Syn dostał nebbud berodual i ospamox. CZy w takim przypadku podawać mu antybiotyk? Czy bez zmian w RTG może być zapalenie płuc.

Badanie fizykalne lekarza jest b ważne klinicznie i może być podstawą do postawienia rozpoznania.
Pozdrawiam L Plisiecka