Na co wskazują niedobory żelaza i krwawienia z odbytu?

Witam. Jakies 2, a moze 2,5 roku temu zaczełam odcuzwac ból podczas wyprozniania. Silne kłucie (jakby wbijanie odłamków szkła). Zawsze kiedy tak kuło na papierze pojawiały sie małe plamki jasnej krwi. I tak meczyłam sie kilka miesiecy. Problem wydawałoby sie, ze zniknął. Ale po roku zauwazylam male plamki krwi na papierze po bezbolesnym wyproznianiu. I np. przed dwa tygodnie tak mam, potem kolejne tygodnie mijaja a tej krwi nie ma. I tak w kołko. Nieraz czuje kłucie w czasie wyproznianiu, ale znośne. Jaka moze byc przyczyna? Do jakiego lekarza sie udac? Dodam, ze robiłam morfologie. Żelazo i ferytyna niskie. Erytrocyty 5,08 ( 3,7-5,1), Hemoglobina 13 (12-16), MCV 80 (80-99), MCH 26 (27-35), MCHC 31,8 (32-37), RDV CV 15,2% (11,6-14,8), Żelazo 23,7 (33-193), Ferretyna 4,76. (4,63-204). Zaczynam wmawiac sobie najgorsze majac te krwawienia i niedobor zelaza
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry.

Opisane objawy i wyniki laboratoryjne skłaniają do stacjonarnej wizyty u lekarza gastrologa ewentualnie proktolog w celu oceny w trakcie zebranego wywiadu i badania palpacyjne jamy brzusznej i odpowiedniego zalecenia diagnostycznego poszerzenie diagnostyki dolnego odcinka przewodu pokarmowego np kolonoskopia lub rektoskopia ale to już zdecyduje lekarz na stacjonarnej wizycie.

Dobrze było by przed wizytą wykonać diagnostykę laboratoryjną z kału na krew utajoną.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk