Na co wskazują te zawroty głowy i duszności?

Witam. Jakieś dwa tygodnie temu zaczęła mnie boleć głowa. Po kilku dniach namawiania przyjąłem paracetamol (nie pamiętam co konkretnie ale 2 tabletki). Zazwyczaj pomagało a tym razem tylko stłumiło ból do znośnego stopnia... Dalej jest odczuwalny a do tego cieknie mi z nosa, czasem bardzo. A dziś jeszcze od rana zawroty głowy i uczucie jakbym miał pół mniejsze płuca... Od kilku lat ten sam tryb życia alergii chyba żadnych(nigdy wcześniej nic takiego nie zaobserwowałem

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

objawy, które Pan wymienił są niespecyficzne, więc na podstawie samego opisu ciężko stwierdzić, co dokładnie Panu dolega.

Ból i zawroty głowy, wydzielina z nosa oraz problemy z oddychaniem mogą świadczyć zarówno o wystąpieniu reakcji alergicznej, jak i rozwijającej się infekcji. Zachęcamy Pana do wizyty stacjonarnej u lekarza rodzinnego oraz wykonania podstawowych badań diagnostycznych w celu zobrazowania aktualnego stanu zdrowia.

W razie potrzeby lekarz rodzinny pokieruje Pana dalej, do konkretnego specjalisty.

Inne pytania z odpowiedziami naszych ekspertów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zawroty-glowy-i-katar-z-krwia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/katar-kaszel-zawroty-i-bole-glowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krotkotrwale-ale-silne-zawroty-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.