Na co wskazuje taki wynik badania histopatologicznego u 38-latka?

Dzień dobry, gorąco proszę o odpowiedź na pytanie. Otóż przedstawiam wynik badania histopatologicznego: Materiał: Antrum Rozp. Kliniczne: Przepuklina rozworu przełykowego. Opis makroskopowy Antrum Płaski fragment tkankowy o wymiarach 0,4 x 0,2 cm. Legenda bloków (1)Antrum: LAC4496 Liczba pobranych bloków: 1 Opis mikroskopowy Wycinek błony śluzowej antrum żołądka z cechami przewlekłego( ) nieaktywnego zapalenia, bez zaniku, metaplazji jelitowej i bez dysplazji. Czy w takim stanie żołądka można zażywać hakorośl ("diabelski pazur")? Czy zaszkodzi na żołądek? Gorąco proszę o odpowiedź, bardzo mi na niej zależy. Z góry dziękuję.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. W wynikach histopatologicznych nie ma nic niepokojącego. Preparat o którym Pan pisze nie jest przeciwwskazany. Natomiast może on szkodzić na wątrobę. Pozdrawiam.