Na jakie schorzenie może wskazywać morfologia krwi 61-latka?

Witam. Prośba o interpretacje wyników.Morfologia:HCT- 34.8, HGB-12.0, MCH - 37.6, MCHC - 34.5, MCV - 109.1, PLT - 63 sys. spadek, MPV - 9.60, RBC - 3.19, WBC - 4.26. Rozmaz krwi manualny: Promielocyt 1%, Metamielocyt 2%, Pał 13%, Gran 43%, Lim 49%, Mon 2%. RBC - makrocytoza i niedobarwliwość, Granulocyty obojętnochłonne - ziarnistości cytotoksyczne w cytoplazmie. Kwas foliowy - 3,06 Witimina B12 - 319. Dwukrotna wizyta u hematologa, ale bez postawienia diagnozy. Dziękuje. Mężczyzna, l. 61.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna wizyta u hematologa i dalsza diagnostyka . Czy była biopsja szpiku ?