Naczyniak wątroby w badaniu USG
Witam, na rutynowym badaniu USG stwierdzono naczyniaka - obraz typowy, 12 mm. Wynik TK z kontrastem: w płacie prawym wątroby widoczna lita zmiana ogniskowa o obniżonej densyjności przed oraz w fazie tętniczej i wrotnej po podaniu kontrastu. Zarysy ogniska nieostre. Poza tym wątroba jednorodna, niepowiększona, bez zmian ogniskowych. W badaniu puli krwi SPECT/CT nie obserwuje się ognisk, w których pula krwi jest wyższa niż w otoczeniu. Czy mimo to może to być zmiana łagodna? Dziękuję.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
AspaT
AspAT czyli aminotransferaza asparaginianowa ? czyli enzymy wątrobowe. Dowiedz się jakie są normy AspAT, gdzie występuje i o czym może świadczyć wzrost tego enzymu w organizmie.
Witam serdecznie,
Zobrazowana zmiana może mieć charakter łagodny, ale na nie można tego powiedzieć jednoznacznie na podstawie samych wyników badań obrazowych. Pani lekarz prowadzący na podstawie wyżej wymienionych wyników badań, obrazu klinicznego oraz zbadania Pani, postawi diagnozę. Dlatego sugeruję wraz z wynikami udać się na konsultację do Pani lekarza.
Pozdrawiam.