Nadciśnienie tętnicze a niskie wartości ciśnienia podczas pomiaru

moja mama ma 74 lata . co rusz odwiedza szpitale . w kartach ma napisane że ma nadciśnienie tętnicze . zaczęłam mierzyć jej codziennie ciśnienie i jest ono różne ,najniższe jakie miała to 84/56 najwyższe 119/90 za to tętno skaka od 84 do 106 . co jest tego przyczyną .czy wkońcu jest niedociśnienie tętnicze czy nadciśnienie tętnicze?

Mikołaj Cyganok

Niestety nie napisała Pani, czy mama przyjmuje leki na nadciśnienie. Jeżeli mama choruje na nadciśnienie tętnicze i przyjmuje leki, to efektem tego powinna być normalizacja ciśnienia tętniczego. Radziłbym wykonywać 2 pomiary na dobę o stałych porach i notować je przez kilka dni, a następnie udać się do lekarza rodzinnego z wynikami pomiarów. Być może istnieje potrzeba skorygowania dawki leków.