Nadciśnienie tętnicze i bóle całego ciała

Od miesiąca mam proóle całego ciała i problemy z ciśnieniem tętniczym. Ogólnie to mam jedną nerkę , na drugiej mam założoną nefrostomię, ciśnienie skacze mi np. 170/104/98 następnie obniża się po zażyciu leku np. 104/48/65 po prostu bardzo się żle czuje mam drętwienie nóg od kolan do stóp . Ogólnie całkowity dyskomfort. Bóle głowy towarzyszą mi często w ciągu dnia. Wyniki krwi są dobre. Tylko kreatynina jest podwyższona 2,60, Jakie mam zrobic badania żeby wiedzieć co się dzieje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skoro ma Pan założoną nefrostomię to domyślam się, że jest Pan pod stałą opieką specjalisty urologa i nefrologa. Jeśli tak, podczas najbliższej wizyty w poradni nefrologicznej proszę zgłosić lekarzowi fakt podwyższonego/skaczącego ciśnienia. Jeśli dotychczas nie stosował Pan preparatów obniżających ciśnienie, najpewniej będzie to konieczne. Tym bardziej, że konsekwencją podwyższonego ciśnienia jest opisany ból głowy i dyskomfort. Podany, podwyższony poziom kreatyniny także wymaga oceny specjalisty nefrologa. Przede wszystkim należy bowiem porównać ten wynik z poprzednimi wynikami. Istotna jest nie tylko pojedyncza wartość, ale tempo narastania poziomu kreatyniny.