Nadmierne wstrzymywanie wody po treningu

Witam, od 2 tygodni chodzę na siłownie i spędzam około 2 godz dziennie. Ćwicze przeważnie na bieżni, orbiterkach. Zauważyłam u siebie trochę dziwne "zjawisko" bo nie wiem jak to nazwać ale po każdym wyjściu z siłowni czuje się napuchnięta i większa nic przed rozpoczeciem ćwiczeń i moja mama nawet to zauważa że po jestem "większa". Wodę piję podczas ćwiczeń, poce sie jak każdy na siłce więc nie wiem co się dzieje z moim ciałem. Po kilku godzinach jest juz ok. Czy to normalne??

Witam serdecznie,

Proszę się nie przejmować ponieważ to normalne zjawisko. W czasie ćwiczeń puchną mięśnie, zbiera się również woda w organizmie i z tego względu wydaje nam się że ,,jesteśmy więksi''. Pamięta Pani zawsze o nawadnianiu organizmu przed, w trakcie i po ćwiczeniach. Jeżeli nie czułaby Pani żadnych zmian po treningu znaczyłoby że ćwiczenia były mało efektywne.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk