Napady głodu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Od miesiąca nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Bardzo pogorszyła mi się cera na co ginekolog przepisał spironol (zacznę je brać w przyszłym tyg podczas kuracji hormonalnej), ale co gorsza zaczęłam mieć ogromne napady głodu. Podczas brania tabletek nie miałam nic takiego, a teraz potrafię zjeść naraz bardzo dużo i martwi mnie to bo staram się zdrowo odżywiać i ćwiczyć, ale wobec takich napadów jestem bezsilna! Jaki może być ich powód? Czy można coś zażywać aby to uspokoić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, powodem mogą być zaburzenia hormonalne wywołane odstąpieniem terapii. Niestety nie ma swositego leczenia, pomóc może jedynie silna wola. Pozdrawiam