Napady strachu i nerwica

Od 5 lat mam napady strachu. Głównie chodzi mi o to że nie jestem w stanie sama coś załatwić lub normalnie pójść na rozmowę kwalifikacyjną. Kiedy wiem, że muszę załatwić jakąś ważną sprawe od razu zaczyna mnie strasznie boleć brzuch i to nie jest zwykły ból ponieważ niekiedy nie moge nawet wstać z łóżka. Mam nerwice i od razu zaczynam sie denerwować. Moje pytanie teraz brzmi: czy da się to jakoś zmienić ? Czy powinnam udać się do lekarza lub jakiegoś specjalisty?

Pani objawy można zniwelować przy zastosowaniu odpowiedniej psychoterapii oraz farmakoterapii (np. Propranolol), najlepiej w ośrodku specjalizującym się w leczeniu zaburzeń nerwicowych.