Nasilające się męty i zamglony obraz

Witam. Od około roku widzę męty. Najpierw pojawiły się w prawym oku, potem w lewym. Zdaje mi się że jest ich coraz więcej, gorzej widzę (już z odległości 3m widzę tak jakby zamglony obraz). Jestem krótkowidzem. Czy to coś groźnego?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sama obecność mętów w oku nie jest jeszcze patologią. Nie mniej jednak zamglony obraz oraz pozostałe objawy skłaniają do wizyty u okulisty.