Nawrót trądziku w połowie cyklu

Witam. Od paru lat leczyłam się na trądzik.. Ponad rok temu zaczęłam brać tabletki anty i od tamtego czasu już nie miałam żadnych problemów z nim. Pani Dermatolog powiedziała, że już przyjeżdżać nie muszę, chyba, że zacznie się coś dziać.. I w tym miesiącu w połowie cyklu zaczęło mnie znów wysypywać, na początku myslałam, że to od paprykarza, bo za dużo jadłam. Jednak minęło ponad 2 tygodnie a trądzik nadal jest. Od czego tak w połowie cyklu mogło mnie wysypać? Skoro utrzymuje diete? Hormony?

Dzień dobry,

Proszę dodatkowo skontrolować sobie poziom androgenów we krwi. Jeśli będą zbyt wysokie, wskazana będzie dalsza diagnostyka dotycząca ich źródła - jajniki, nadnercza itd.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz