Nawroty trądziku po kuracji lekiem Izotek

Witam. Chciałabym wiedzieć jakie są nawroty trądziku po kuracji Izotekiem? Czy są słabę czy wręcz przeciwnie? Po czym poznać czy to nawrót? Czemu w ogóle tak się dzieje? Jeśli nie miałam parę lat nawrotu to on mi już nie grozi? Biorę drugą dawkę i boję się co dalej... . Jakimi kosmetykami pielęgnować twarz po kuracji Izotekiem? Aptecznymi lekami przeciwtrądzikowymi? Należy ją dalej traktować jako skórę trądzikową? Pozdrawiam.

Jeśli przyjmie się odpowiednią dawkę na kilogram masy ciała to kuracja retinoidami jest w 80% skuteczna. Nawroty z reguły są mniej intensywne niż trądzik który był pierwotnie. Po kuracji stosujemy kosmetyki lekkie nie zatykające porów.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska