Nerwica a studia psychologicze

Mam taką wewnętrzna ochotę iść na studia psychologiczne. Na nerwicę leczę się już 2 lata, w tym momencie występują tylko zawroty głowy oraz duszności, ale już rzadko, w sumie zależy to od pogody. Nie wiem, czy dobrym pomysłem byłyby studia psychologiczne i praca jako psycholog, bo boję się, że mi w głowie namiesza się. I nie dam rady psychicznie. Ogólnie znajomi ostrzegają mnie przed podjęciem tego kierunku .

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam!

Przy wyborze kierunku studiów powinna się Pani kierować tym, co Panią interesuje, i czym chciałaby się Pani zajmować w przyszłości. Jeśli lubi Pani kontakt z ludźmi, interesują Pani zagadnienia związane z psychologią, to nerwica nie stanowi żadnej przeszkody w podjęciu studiów. Może nawet pomóc Pani w pracy terapeutycznej, o ile oczywiście wcześniej przejdzie Pani właśną psychoterapię, aby podomykać i przepracować własne trudności. Człowiek, który sam doświadczył jakiejś trudności z reguły przejawia większą empatię wobec tego problemu u innych. I to może być Pani zaletą. O ile przeszła już Pani proces psychoterapeutyczny psychologia nie namiesza Pani w głowie, a co najwyżej poukłada pewne sprawy i pozwoli lepiej dostrzegać różne zależności.

Nauka ta ma wiele ciekawych działów, które pozwalają podjąć pracę związaną z różnymi dziedzinami życia. Przydatna jest w marketingu, zarządzaniu zasobami ludzkimi, sądownictwie, szkole, medycynie i wielu innych dziedzinach życia. Same studia natomiast pozwalają rozwijać się w różnych kierunkach, poruszając chociażby tak zróżnicowaną tematykę jak socjologia, fizolofia, statystyka czy metodologia.

Pozdrawiam serdecznie!