Nerwica, duża wada wzroku a bolesność głowy

Witam.Mam dużą wadę wzroku,okulista stwierdził że mam -5 w obydwu oczach.Niestety od roku mam również stwierdzoną nerwicę.Nie mogę nosić okularow ani soczewek ,nawet połówki czy mniej,bo zaczyna mnie boleć głowa,próbowałam się przyzwyczaić ale nic z tego.Po miesiącu odłożyłam okulary.Czy to ma związek z nerwicą?Od pewnego czasu mam też przeczulicę skóry głowy.Czy nerwy w oku mogą przez soczewki czy okulary powodować ostre bóle głowy?

przy problemach psychologicznych czesto napinamy poszczegolne czesci glowy, co wywoluje bol.odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,

opisywane przez Panią objawy mogą mieć związek z nerwicą. Czasem jest tak, że człowiek woli czegoś nie widzieć w swoim otoczeniu i wtedy założenie okularów może dawać objawy. Może chciałaby się Pani udać na psychoterapię? Kilka sesji pewnie pomogłoby złagodzić objawy. Proszę też poszukać ćwiczenia na gałki oczne, które zmniejszają napięcie i sprzyjają poprawie ostrości widzenia. Być może zmniejszą też bóle głowy

Pozdrawiam
Ewa Czernik