Nerwica lękowa od 15. lat a rozpoczęcie psychoterapii

Witam,mam pytanie-choruje na nerwice objawowo-lękowa 15 lat.leczylam sie zawsze u jednego lekarza-ale nigdy nie dal mi skierowania na zadna psychoterapie-chce zmienic lekarza-ale czy po tylu latach rozpoczecie psychoterapii cos da??nie jest za pozno??.Boje sie ze nigdy juz z tego nie wyjde.Dziekuje.

Na psychoterapię nigdy nie jest za późno, czas ma akurat najmniejsze znaczenie. Nie potrzebuje Pani skierowania na psychoterapię, wystarczy znaleźć w okolicy psychoterapeutę i umówić się na wizytę. Z nim omówi Pani wszystkie swoje wątpliwości i podejmie decyzję, czy chce Pani spróbować tego rozwiązania swoich problemów.

Witam. W procesie psychoterapii bardzo ważna jest motywacja i zaangażowanie pacjenta. Jestem zdania, że na każdy etapie życia warto spróbować i być wytrwałym.
Jeżeli lekarz nie dał Pani skierowania do psychologa może Pani sama o nie poprosić. Skierowanie jest potrzebne jeżeli chce się Pani leczyć w ramach refundacji z NFZ, a może zostać wystawione przez lekarza rodzinnego. Odwagi i powodzenia!