Nerwica u 44-letniej kobiety

Witam, Jestem 44 l kobietą, z zawodu ksiegowa. Od 4 lat mam nerwicę i związane z nią objawy somatyczne. Bardzo cierpię. Straciłam przez moją chorobę już 2 razy pracę. Obecnie jestem na zas.dla bezrobotnych i nie wiem jak mam znaleźć prace skoro boje sie ludzi i podczas rozmów o pracę robię sie bardzo chora. Mam wszystkie dolegliwości związane z nerwicą, a po rozmowie nie jestem w stanie nawet jechać samochodem-tak bardzo źle się czuję-ze stresu. Jak to przełamać?Jak zapanowac nad ciałem,głową?
KOBIETA ponad rok temu

Nie jest możliwe aby odpowiedzieć na to pytanie w jednym zdaniu. Jeśli cierpi Pani na nerwicę to znaczy, że należy zająć się leczeniem przyczyny nerwicy a nie jej objawami. Jeśli jest pani w trudnej sytuacji życiowej, to naturalne że przezywa pani takie emocje jak strach, smutek czy złość. Objawy są wyrazem tego jak pani radzi sobie z tymi emocjami i należy zastanowić się nad tym, dlaczego nie jest obecnie możliwe aby radzenie sobie ze stresem było doświadczeniem które panią wzmocni, pozwoli pomyśleć, że potrafi pani radzić sobie z problemami, tylko zamiast tego osłabia i powoduje frustrację. Warto zastanowić się nad leczeniem psychoterapią. Proponuję sprawdzić w ośrodkach zdrowia czy oferują taką formę pomocy w ramach NFZ.