Nerwowość i brak apetytu

Czy wizyta u specjalisty jest bezpłatna i do jakiego najlepiej pójść w Chełmie? Czy mam problemy do niepokoju? Mniej jem, ale się nie odchudzam! Źle śpię w nocy, trudno mi się dogadać z najbliższymi osobami, gdy zostanę o coś zapytana to odpowiadam z nerwami, a jak ktoś mnie o coś poprosi to nie chce ego zrobić, nie mam do nikogo zaufania... ostatnio częściej mnie wszystko denerwuje... Co to może znaczyć?
ponad rok temu

Dzień dobry!
Takie objawy zazwyczaj wiążą się z jedną z czterech kwestii:
1 - chwilowy stres lub przemęczenie, tzw. "gorsze dni" - objawy tak samo, jak nagle się pojawiły, tak samo nagle znikną
2- przeżyty niedawno ostry kryzys, bolesny zawód, trauma - objawy mogą stopniowo słabnąć lub (jeśli nie zaopiekujesz się sobą odpowiednio) utrwalą się
3 - objawy, o których piszesz (np. stałe rozdrażnienie, łatwe uleganie emocjom, brak zaufania do ludzi) są po prostu częścią Twojej osobowości i w mniejszym lub większym stopniu przeżywasz je przez całe życie
4 - stan chorobowy, np. nerwica, depresja, zaburzenia hormonalne itp.
Wizytę u psychologa lub psychiatry możesz odbyć zarówno w ramach NFZ, jak i w gabinecie prywatnym, gdzie wizyta jest pełnopłatna.
Pozdrawiam!

Witam Panią Serdecznie,

Być może opisane przez Panią symptomy są odpowiedzią na przewlekający się u Pani stres?

Proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który w ramach NFZ-tu skieruje Panią do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie specjalista zdiagnozuje Panią i zaproponuje odpowiednie dla Pani leczenie terapeutyczne.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com