Nie jestem bardzo wychudzona - jak i co jeść, żeby nie przytyć zbyt wiele?

Mam 15 lat, 176 cm wzrostu i ważę 50 kg. Mam anoreksję, leczę się. Jednak nie widać po mnie ogromnego wychudzenia. O dziwo, wyglądam normalnie i teraz w miarę dobrze czuję się w swoim ciele. Nie chcę dużo przytyć. Maksymalnie 2 kg. Po prostu mam taką budowę ciała i myślę, że 2 kg mi wystarczą. Jak i co powinnam jeść, żeby nie przytyć zbyt wiele?

Witam serdecznie,
muszę Cię rozczarować, Twoja masa ciała jest znacznie poniżej normy. Twój BMI ma wartość 16,1 kg/m2, a dolna granica normy to 18.5 kg/m2. Powinnaś więc przytyć co najmniej 7-8 kg.
Jednym z objawów anoreksji jest nieprawidłowa ocena i postrzeganie swojej sylwetki (jako prawidłowej lub zbyt grubej, pomimo znacznej niedowagi).
Życzę Ci wytrwałości i wielu sukcesów w terapii!