Nieaktywny wirus cytomegalii w ciąży

Witam,jestem w 34 tyg ciaży,miesiac temu robilam pierwsze badanie na cytomegalie i wyniki sa nastepujace:IgG wyszlo dodatnie tzn. 149.1 IU/ml Index :dodatni >1, IgM ujemne 0.395 COI Index:ujemny< 0.7.Wiem,ze wyniki te oznaczaja iz na ta chwilę wirus jest nieaktywny i ze przeszlam go kiedys,moje pytanie brzmi skad mogę wiedziec czy nie bylo to juz w trakcie ciązy skoro na poczatku jej trwania takowego badania nie mialam robionego,wiec nie wiem czy wtedy tez moje IgM bylo ujemne?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przeciwciała w klasie IgM w przypadku zakażenia wirusem cytomegalii pojawiają się kilka tygodni po kontakcie z wirusem (najczęściej 1-2 tyg.) i zanikają dopiero po kilku miesiącach od zakażenia.