Niedobór witaminy B1

Witam, mam niedobór wit B1, biorę ją od tygodnia w dawce 100mg w tabletkach i zaobserwowałam od wczoraj że mam podniesione ciśnienie. To za sprawą wit? Dodam, że wcześniej nie miałam problemów z ciśnieniem. Podr

Witam!
Związek podwyższonego ciśnienia z przyjmowaniem wit.B1 jest mało prawdopodobny. Być może była to chwilowa zwyżka spowodowana np. emocjami, wysiłkiem fizycznym lub błąd pomiaru. Proszę przez tydzień regularnie mierzyć ciśnienie 2 razy dziennie i dodatkowo w razie złego samopoczucia. W razie jeśli będzie się utrzymywać podwyższone ciśnienie proszę udać się do Lekarza Rodzinnego. W Pani wieku najbardziej prawdopodobny jest jednak czynnik emocjonalny.