Niedoczynność tarczycy u 35-latka

Witam!Mam pytanie-stwierdzono u mnie chorobe quaschimoto a co za tym idzie niedoczynnosć tarczycy-póki co biorę euthyrox N25 i chciałbym spytac czy jednoczenie moge finasteryd przyjmować-chodzi o włosy(na których strasznie mi zalezy a zauwazyłem przerzedzanie.A brałem juz ten lek wczesniej.Podobno podczas tej choroby jest cos nie tak z adaptacja witamin?Cos z tłuszczami?Ale nie wiem dokładnie jak to się na włosy przekłada?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niedoczynność tarczycy jak najbardziej może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Prawidłowa suplementacja hormonów tarczycy i wyrównanie funkcji tarczycy powinny zahamować ten proces.