Nieklasyczny przerost nadnerczy w ciąży

Witam W roku 2012 został zdiagnozowany u mnie`nieklasyczny przerost nadnerczy byłam diagnozowana ze względu na trądzik I nadmierne owłosienie. Nie przyjmowalam nigdy w związku z tym leków. Jestem w 9 tyg.ciąży, lekarz przepisał mi pabi-dexamethason 500 ug-pół tabletki dziennie aż do momentu poznania pci dziecka, w przypadku chłopca mam odstawić w przypadku dziewczynki kontynuować .Mam obawy w związku ze stosowaniem tego leku. Proszę o Państwa opinie.

Lek. Tomasz Budlewski

Prosze koniecznie kierować się zaleceniami lekarza badającego