Niepowiększona tarczyca z dość licznymi monomorficznymi zmienionymi guzkami

Witam,wyniki usg wykazaly ,ze tarczyca niepowiekszona,jednorodna,normoechogeniczna,z dosc licznymi monomorficznymi nieco hypoechogenicznymi,zatartymi lub zmienionymi plynowo guzkami szer.5-17mm.nigdy nie mialam zlych wynikow jesli chodzi o funkcjonowanie tarczycy zawsze w normie.jak postepowac dalej w tej sytuacji, czy to cos groznego,choruje na cukrzyce i na nadcisnienie tetnicze mam 58 lat,prosze o porade i wskazanie dobrego specjalisty do ktorego powinnam sie udac, pozdrawiam Anna

Stwierdzenie obecności zmian guzowatych w tarczycy wymaga wykonania biopsji cienkoigłowej. Poza tym warto oznaczyć stężenie przeciwciał przeciwtarczycowych -a-TPO i a-TG. Najlepszym s pecjalistą w zakresie chorób tarczycy w Pozna niu jest P. Prof. Marek Ruchała.