Nieprawidłowości z jelitami a wizyta u gastrologa

Dzień dobry.Czy jeśli byłyby jakieś nieprawidłowości z jelitami to GASTROLOG a nie GASTROENTEROLOG potrafił by wykryć?.Dziękuje.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Gastroenterolog potocznie zwany jest gastrologiem. Niezależnie od użytej nazwy jest to ten sam specjalista.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Precyzyjnie mówiąc nie ma specjalności gastrologa w Polsce. Dokładna nazwa tej specjalizacji to właśnie gastroenterologia. Tak więc lekarz ten powinien rozpoznać chorobę jelit.