Nieregularne miesiączki a poziomy hormonów

Od wielu lat nieregularne miesiączki. Długość moich cykli od 25 - 61 dni, przewaga cyklów powyżej 40 dni. W sierpniu 2015r. operacja dużego torbiela jajnika. Badania hormonów: LH - 4,18mlU/ml (5dc); FSH-57,4mlU/ml (5dc); ESTRADIOL-77,6pmol/l (5dc); PROLAKTYNA-238,4ulU/ml (26dc); PROGESTERON- 4,09nmol/l (26dc); TESTOSTERON-1,8nmol/l; TSH-0,69mlU/ml; FT4-16,26pmol/l. Obecnie zażywam luteinę 50 między 16, a 25 dc i mam cykle 22 dni. Czy to nie za krótko? Czy poziom moich hormonów jest dobry?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można ocenić poziomu hormonów z powodu braku norm jakie obowiązują w danym laboratorium. co do długości cyklu Proponuje udać się do ginekologa być może warto byłoby zmodyfikować dotychczasowe leczenie.