Nieregularne stosowanie leków w leczeniu psychozy

Witam mam wielki problem. Mój syn 24 lata ma psychoze, jest w trakcie leczenia rano lorafen 1mg, na noc olzapin 10 mg. Jak sie go prypilnuje to jest ok i bierze leki ale po paru dniach jak czuje sie lepiej to twierdzi ze my mu zabraniamy zyc i idzie z kumplami na piwo czy coś mocniejszego. do tego podejrzewam ze pali marihuane, Boje sie ze nie jestem w stanie mu pomóc bo ja jako matka co mu ciągle prawi morały i wszystkiego zakazuje jest najgorsza. jak mu pomóc?

Ponieważ syn jest pełnoletni, nie może Pani zmusić go do leczenia. Doradzam jednak kontakt ze specjalistą, który prowadzi syna lub innym doświadczonym lekarzem psychiatrą i na bieżąco omawiać problemy. Pomocne byłoby znalezienie lekarza, któremu syn zaufa, bo to zwiększyłoby szanse na wytrwanie przez niego w procesie leczenia. Doradzam też, aby Pani również skorzystała z dostępnej pomocy psychologicznej, aby mieć wsparcie w tak trudnej sytuacji.