Nieregularne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a ich skuteczność

Dzień dobry, zwracam się do Państwa z następującym zapytaniem: Od 4 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Niestety zdarzało mi się przyjmować je nieregularnie tzn. np po upływie paru lub parunastu godzin. Czy mogło mieć to wpływ na to, iż krwawienie pojawiło mi się w tym miesiącu wcześniej niż w tygodniu między opakowaniami? Czy tabletki są nadal skuteczne jeśli przyjmuję je teraz bardzo regularnie? Z góry bardzo dziękuję za informację! Ewelina Z.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest dokładnie przeanalizowanie przyjmowanych tabletek. Proponuję udać się do lekarza ginekologa. po badaniu będzie można określić odpowiednie wniosku lub zmienić metody antykoncepcji.