Nieszczęśliwa miłość partnera z partnerem

WitamTrudno mi o tym rozmawiać z kimś obcym ale muszę .Jestem gejem mieszkam ze swoim chlopakiem już od paru miesięcy .Wszystko dobrze się układa ,lub mi się tylko wydaje .Mój partner od jakiegoś czasu zmienił się i to bardzo .Ogląda filmiki w necie .Mam wrażenie że bardziej go podniecają nisz ja go .Smutno mi z tego powodu .Powtarzam mu że mi się to nie podoba ,ale on nie widzi problemu .Ale to nie tylko w tym problem .Najbardziej wkurza mnie to ze zmienił podejście do mnie.Chyba mnie nie kocha

Szanowny Panie! Rozumiem,że czuje się Pan nie komfortowo w obecnej sytuacji, kiedy zauważa Pan zmianę w partnerze, zmianę w Państwa relacji i nie wie co jest przyczyną obecnego stanu rzeczy.
Z jednej strony pisze Pan, że z Pana perspektywy "wszystko dobrze się układa" z drugiej mówi o trudnościach jakie się pojawiają, wysuwa przypuszczenie, że partner "chyba Pana nie kocha".Widzę tutaj dużą rozbieżność, ale też wnioskuje o pogubieniu w uczuciach i w całej tej sytuacji.
Myślę, że najważniejszą rzeczą jaką może Pan zrobić w tej chwili jest otwarta, szczera rozmowa z partnerem. Może go Pan zapytać czy on czuje, że coś miedzy Wami się zmieniło? Czy mu to nie przeszkadza? Niech Pan powie mu o swoich uczuciach, jak Panu z tym jest. Opowie o swoich obawach, ale też da szansę drugiej stronie na wypowiedzenie się. Spróbuje zrozumieć jego perspektywę. Zawsze mogą Panowie spróbować podjąć terapię par i w ten sposób zawalczyć o swój związek. Serdecznie Pana pozdrawiam i życzę oczyszczającej konwersacji.

Witam. Jeżeli otwarta i bezpośrednia rozmowa nie pomaga lub nie może do niej dojść, to możecie Panowie rozważyć skorzystanie z psychoterapii dla par. Myślę, że w Szczecinie znajdziecie Panowie dobrych terapeutów, otwartych na pracę z parami homoseksualnymi. Pozdrawiam.

Mężczyźni tak mają, że lubią pooglądać. Niepokojące staje się to wtedy gdy filmiki stają się coraz ostrzejsze i w takim wypadku partner może zacząć nie spełniać wygórowanych oczekiwań. Generalnie oglądanie podtrzymuje sprawność seksualną dłużej, częściej mobilizowane są wszystkie źródła wywołujące podniecenie i erekcję, jednocześnie wprowadza do pożycia seksualnego nowe pomysły. Niepokojącym objawem braku zainteresowania seksualnego łatwym u mężczyzn w zdiagnozowaniu jest brak erekcji ( jak partner nie podnieca to najlepsze pigułki nie pomogą).
Terapia partnerska potrafi zdziałać cuda zwłaszcza w komunikacji, która często jest przepełniona obawami przed akceptacją i strachem przed wyrażaniem fantazji.
Pozdrawiam.

Witam,

stały związek ma szansę długo przetrwać, jeśli partnerzy ze sobą szczerze rozmawiają o tym co im dopowiada, a co nie, a jednocześnie biorą pod uwagę uczucia i emocje partnera. Jeśli Pan czuje, że wszystko się układa, to zapewne tak jest – czy jest możliwe, że ma Pan jedynie poczucie, że nie jest idealnie? Proszę pamiętać, że kochające osoby dopasowują się do siebie tak naprawdę latami, często wkładając sporo energii w to, żeby było dobrze.

Być może jednak chodzi Panu o coś więcej, być może np. Pana związek wychodzi właśnie z fazy zakochania i to co się z tym wiąże odbiera Pan jako niekomfortowe? Gdyby miał Pan ochotę przyjrzeć się bliżej swoim emocjom, motywacjom, warto umówić się na konsultację z psychologiem. Mógłby Pan przyjrzeć się bliżej swojemu funkcjonowaniu w związku, jak Pan walczy o swoje interesy w życiu codziennym, itp.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel