Nieustanne uczucie głodu po usunięciu ciąży

3 miesiące temu usunęłam ciąże i od tego czasu mam ciągłe poczucie głodu, przytyłam już 5 kilogramów, mam ciągły głód,na jedzenie i na apetyt.Czym to spowodowane?

Witam serdecznie!
Usunięcie ciąży to dla kobiety bardzo trudna decyzja, nie zależnie od powodów. Nawet jeśli wydaje się to być najlepsze rozwiązanie to zawsze pozostaje ono w naszej pamięci. Nie powinna Pani odczuwać nadmiernego apetytu po zabiegu, ponieważ nie ma to ze sobą powiązana. Jednak z doświadczenia wiem, że jedzenie daje nam psychologiczne poczucie bezpieczeństwa, wpływa n poprawienie nastroju, samopoczucia, może też łagodzić poczucie winy lub po prostu być substytutem. Obecnie prowadzę badania naukowe związane z otyłością i stresem. Ciąża, nowina o niej, usunięcie płodu to wysoki stresor. Proszę skupić się na innych zajęciach, znaleźć pasję, zainteresowania, uprawiać dużo aktywności. Może pomocy będzie psycholog.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny

Witam,

Nieustanne poczucie głodu nie powinno być bezpośrednio związane z usunięciem ciąży. Może się tutaj pojawić podłoże psychologiczne.