Niewidoczne guzki nad kością piszczelową
Dzien dobry. W nodze, na prawej goleni jakby nad koscia piszczelowa lekko po lewej stronie wyczuwam glebiej w tkance dwa twarde guzki, a trzeciego na srodku goleni. Sa niewidoczne, male (max 0.5cm srednicy). Jeden z nich jest lekko ruchomy, a przy dotyku powoduje bol skory. Zrobilam rtg, ale zmian na kosci nie wykazalo. Co to moze byc? Czy mozliwe sa opcje, ze to pozostalosci po uderzeniu? Czy jest to wskazanie na nowotwor zlosliwy?
ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że zamiany o jakich Pan wspomina są wynikiem urazu. Często zwapniałe krwiaki pozostają w skórze jako małe przesuwalne guzki. Nie należy z tym nić robić.