Niewielkie uwypuklenie krążka międzykręgowego L5S1 oraz umiarkowane zwężenie lewego otworu międzykręgowego L5S1

Witam serdecznie! Bardzo proszę o interpretacje moich wyników rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Występują u mnie bóle prawie codziennie od ponad roku w odcinku lędźwiowym i piersiowym, głównie podczas długiego stania lub pochylania się. Od trzech lat ciężko ćwiczę na siłowni. Czy powinienem odbyć rehabilitację, masaże, fizjoterapię? wnioski rezonansu : Niewielkie uwypuklenie krążka międzykręgowego L5S1 oraz umiarkowane zwężenie lewego otworu międzykręgowego L5S1.

Witam serdecznie,

Wynik badania wykazał niewielką dyskopatię, co może tłumaczyć Pana dolegliwości.
Sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie lub neurologa celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.