Niezrośnięcie się obojczyka

Witam ,mam pytanie :czy spotkał się Pan z dolegliwościami związanymi z nie zrośniętym obojczykiem.Minęło 15 lat od czasu jak miałam operacje zespolenia obojczyka i do tej pory jakoś szło,ale teraz przy poruszaniu ręką boli,a czasem kości lub ścięgna(nie wiem na czym to się trzyma )tak się przesuną,że boję się ,że nie powrócą na swoje miejsce.Proszę o opinię na ten temat.Specjalista poradził mi operację za granicą.Niestety nie stać mnie .Z góry dziękuję.Wiesława

Trudno jest mi uwierzyć , aby nie było możliwości pomocy Pani w Polsce!!! Ja , nie znając szczegółów sprzed lat ani obecnego obrazu rtg - nie jestem w stanie powiedzieć nic konkretnego!!! Proponuję konsultację u innego ortopedy!!! zż

Witam. Obok złamania mogło dojść do uszkodzeń aparatu mocującego głową kości ramiennej w stawie. Wskazana diagnostyka RTG oraz USG barku. Od tego będzie zależała zapewne dalsza diagnostyka -NMR. Decyzje o zabiegach będą po tym.,