Niska samoocena, depresja a trudne dzieciństwo

Mam 20lat, jestem dziewczyna bardzo wrazliwa, przejmuje sie wszystkim i wszystkimi, mam bardzo niska samoocene kazdego dnia od tego jak wygladam zalezy moje samopoczucie, do 10roku zycia mieszkalam z rodzicami-alkoholikami, ojciec zmarl gdy mialam 10lat a matce zabrali prawa rodzicielskie, wychowywala mnie babcia, obecnie mieszkam z bratem w wynajmowanym mieszkaniu. Wydaje mi sie ze mam depresje kazdego dnia zastanawiam sie jak zyc, czesto placze, mam w glowie pelno mysli, co robic?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Z tego co Pani pisze wynika, że jest wysoce prawdopodobne, że trudne przejścia z dzieciństwa wywarły wpływ na Pani życie. Myślę, że pomocny byłby dla Pani kontakt z terapeutą, próba przepracowania trudnych doświadczeń po to, by nie rzutowały na dalsze życie.

Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Mam wrażenie, że jest w Pani dużo emocji i trudności do przepracowania. Najlepiej zrobić to pod okiem fachowca.

Witam,
trudne doświadczenia z dzieciństwa często mają swoje odzwierciedlenie w dorosłym życiu. Nagle mogą pojawić się emocje, które wcześniej były gdzieś zepchnięte, aby przetrwać trudne chwile. W Pani sytuacji zachęcam do konsultacji psychoterapeutycznej - terapeuta zdiagnozuje również Pani stan pod kątem depresji i podejmie decyzję, czy wystarczy sama psychoterapia, czy jest to moment, aby włączyć farmakoterapię.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za pierwszy krok, a w sumie drugi, bo pierwszym było napisanie o tym.
Izabela Makowska-trezciak

poszukac dobrego psychoterapeuty i isc na terapie. rownoczesnie poszukac psychoedukacyjnych grup i zajec dla doroslych dzieci alkoholikow. sa za darmo w kazdym wiekszym miescie w ramach funduszu zdrowia.
jest Pani mloda, ale z duzym dosw.bolu, warto sie tym zajac....pozegnac stare schematy, nauczyc sie radosci zycia i radzenia sobie w nim...powodzenia..pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza